Sztab Ratownictwa SKSR współpracuje

z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa.

20141126rcb

 
Na mocy porozumienia, które podpisali Dyrektor   Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Janusz Skulich oraz  Prezes Krajowego Sztabu Ratownictwa Społecznej Sieci Ratunkowej Jerzy Płókarz, Centrum  będzie na bieżąco przekazywać Sztabowi Ratownictwa SKSR ostrzeżenia o zagrożeniach, które mogą powodować istotne utrudnienia dla ludności.
 
 

Sztab Ratownictwa SKSR przekazuje te  ostrzeżenia za pomocą CB-radia.

Za zasługi ZKRPiIWP

Związek Kombatantów

Rzeczypospolitej Polskiej

i Byłych Więźniów Politycznych
 

odznaczył prezesa stowarzyszenia Jerzego Płókarza.

"Traktuję to odznaczenie jako wyraz wdzięczności nie  tylko dla mnie, ale dla wszystkich naszych społeczników i tych, którzy wspierają nas w niesieniu pomocy ludziom"

- powiedział naszej  redakcji Jerzy Płókarz.
 
 
  

W ramach prowadzonej przez nas "Sieci Życia", opracowaliśmy "KARTĘ ŻYCIA".

Wychodząc z domu, warto mieć przy sobie opracowaną przez Krajowy Sztab Ratownictwa Społecznej Sieci Ratunkowej „Kartę Życia”, zawierającą cenne, podstawowe informacje, które w sytuacji, gdy dana osoba nie będzie w stanie ich udzielić, mogą przyczynić się do znacznego usprawnienia akcji ratunkowej.

Jest to rozwiązanie bezkosztowne, każdy może pobrać z naszej strony taką kartę i ją wydrukować (najlepiej drukarką laserową lub igłową). Zalecamy, żeby osoby chore oraz starsze / seniorzy, nosili przy sobie taką kartę, w której należy zapisać kilka podstawowych informacji, mogących przyczynić się do znacznego usprawnienia akcji ratunkowej w sytuacji, gdy dana osoba nie będzie w stanie ich udzielić.

Z materiałów Policji.

Warszawa.

sasiadŚródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież złotej biżuterii. To kolega sąsiada, który opiekował się mieszaniem pod nieobecność jego właścicielki. Artur C. podczas jednej z wizyt wyniósł z mieszkania wszystkie precjoza, które kobieta trzymała w szufladach szafy. Za to przestępstwo 24 latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Z materiałów Policji.

pol ldŁódzcy policjanci zatrzymali 5 osób podejrzanych o serię włamań do mieszkań. Trzy osoby obmyśliły plan, którego wykonanie zleciły dwóm innym. Odzyskano większość zrabowanych przedmiotów.Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Cała piątka została tymczasowo aresztowana.

Z materiałów Policji.

341pomoc pol

Funkcjonariusz Komisariatu Policji w Stąporkowie uratował 79-letnią kobietę, która skrajnie wyczerpana oczekiwała na pomoc przez kilka godzin. Dzięki natychmiastowej reakcji policjanta nie doszło do tragedii.

Z materiałów Policji.

Odzyskane skradzione mieniePolicjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z warszawskiej Woli zatrzymali cztery osoby podejrzane o kradzież z włamaniem, paserstwo oraz oszustwo na tzw. wnuczka. Funkcjonariusze odzyskali sprzęt o wartości około 50 tys. zł. Łupem sprawców padł sprzęt budowlany, elektronarzędzia, ale również opony samochodowe i rowery. Podejrzane osoby usłyszały łącznie 12 zarzutów.

Z materiałów Policji.

20151027opoleOpolscy policjanci rozbili grupę włamywaczy. Zatrzymano 4 mężczyzn i kobietę - mieszkańców Opola. Usłyszeli oni łącznie 28 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Jak wynika z ustaleń, ich łupem padał głównie sprzęt RTV, elektronarzędzia oraz infrastruktura kolejowa i energetyczna. Straty oszacowano na blisko 170 tys.zł. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali 4 mężczyzn i kobietę podejrzewanych o szereg kradzieży i kradzieży z włamaniem. Podejrzani włamywali się głownie do domów jednorodzinnych i firm na terenie powiatu opolskiego.

Z materiałów Policji.

Sprawca napaduPolicjanci Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 51–letniego mieszkańca podkrakowskiej miejscowości, który jest podejrzany o napad na placówkę bankową w Krakowie. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Z materiałów Policji.

Tymczasowo aresztowany za napady na starsze kobiety
– zamaskowany podejrzany groził nożem.


Policjanci z powiatu zgorzeleckiego, w wyniku podjętych działań, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozboje z użyciem noża oraz włamania do mieszkań i kradzieże mienia. Zamaskowany sprawca wchodził do mieszkań kobiet w wieku powyżej 80 lat, groził nożem i zabierał pieniądze. Mężczyzna, który usłyszał już zarzuty, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz może mu grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego, w wyniku podjętych działań, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozboje z użyciem noża oraz włamania do mieszkań i kradzieże mienia. Zamaskowany sprawca wchodził do mieszkań kobiet w wieku powyżej 80 lat, groził nożem i zabierał pieniądze.

Z materiałów Policji.
20150820kwpk cePolicjanci z Zabrza zatrzymali sprawców brutalnego rozboju. Mężczyźni wtargnęli do mieszkania i, żądając gotówki, sterroryzowali mieszkającą tam rodzinę. 35-latek oraz jego o dwa lata starszy wspólnik zostali tymczasowo aresztowani. Za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór w zabrzańskiej dzielnicy Rokitnica. Zatrzymani wtargnęli do mieszkania na parterze budynku przez otwarte okno. Mężczyźni sterroryzowali mieszkająca tam rodzinę, żądając gotówki. Gdy jej nie otrzymali, dotkliwie pobili właścicieli lokalu. Z mieszkania zabrali telefony komórkowe, aparat fotograficzny, głośniki komputerowe i gitarę. Grożąc podpaleniem i skrzywdzeniem dzieci, zażądali od małżeństwa pieniędzy, po które mieli przyjść później.

Z materiałów Policji.

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto zatrzymali podejrzanego o zgwałcenie młodej kobiety. Do zdarzenia doszło 3 sierpnia br. w okolicach jeziora Malta w Poznaniu. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto 12 sierpnia br. zatrzymali podejrzanego o zgwałcenie młodej kobiety. Zatrzymany mężczyzna to 25-latek z Koszalina, wcześniej nie notowany w rejestrach policyjnych. Od pewnego czasu mieszkał w Poznaniu i pracował w sklepie jako ochroniarz.

Z materiałów Policji.

Poznańscy policjanci zatrzymali sprawców włamań, które miały miejsce w okolicach Starego Rynku. Mężczyźni włamywali się do sklepów i lokali gastronomicznych. Ich łupem padały telefony, laptopy, asortyment sklepowy oraz pieniądze. Łączną sumę strat spowodowanych przestępczą działalnością mężczyzn oszacowano na kwotę prawie 20 tysięcy złotych. Za przestępstwa, których dokonali, grozi im kara nawet 10 lat więzienia.

Z materiałów Policji.

Prawie 200 zarzutów usłyszało 5 mężczyzn zatrzymanych przez brzeskich kryminalnych. Według funkcjonariuszy zatrzymani odpowiadają za włamania i kradzieże, a także pobicie i rozbój. Mężczyźni działali na terenie całego województwa opolskiego. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Od kilku miesięcy brzescy kryminalni pracowali nad sprawą włamań do domów jednorodzinnych, piwnic i altan działkowych. Funkcjonariusze ustalili, że ze sprawą może mieć związek 5 mieszkańców powiatu brzeskiego. Mężczyźni w wieku od 27 do 54 lat zostali zatrzymani. Zebrane informacje oraz zabezpieczone dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym niemal 200 zarzutów różnego rodzaju przestępstw przeciwko mieniu.

Z materiałów Policji.

Do kradzieży doszło 10 lipca w podpoznańskim Swarzędzu. Dwóch konwojentów weszło do banku, a trzeci niespodziewanie odjechał samochodem. Wkrótce potem porzucone auto znaleziono. Konwojent i pieniądze z samochodu zniknęły. Według szacunków było to prawie 8 mln złotych.

Z materiałów Policji.

Mokotowskich wywiadowców zaalarmowano o 3 nad ranem informacją, że przy ulicy Puławskiej kilka osób próbuje włamać się do kiosku. Jak się okazało, podczas kontroli budynku Komendy Głównej Policji umiejscowionej po drugiej stronie dyżurny usłyszał podejrzany hałas. Wyjrzał więc przez okno i zauważył grupkę mężczyzn próbujących włamać się do kiosku. Policjanci z Mokotowa natychmiast pojechali na miejsce. Zastali tam kilka osób, które na widok radiowozu próbowały chować się w pobliskich krzakach lub uciekać.