Dlaczego warto się zabezpieczyć?

 

W Polsce średnio co 5 minut ma miejsce włamanie, 
co 29 minut rozbój, co 5 godzin gwałt, co 10 godzin zabójstwo.

Ponad 200 tysięcy osób umiera rocznie w wyniku zawału serca.
 
Jako ratownicy wiemy, że można, a wręcz trzeba zrobić więcej, aby zapobiegać takim przypadkom.
 
WŁAMANIE
  • Najczęściej ludzie zakładają instalacje alarmowe dopiero wtedy, gdy ich okradną  - Ty nie czekaj.

  • Warto zabezpieczyć mieszkanie zwłaszcza przed wyjazdem na urlop lub weekend.

  • Jeżeli masz domek letniskowy to pomyśl też o nim.

  • Pamiętaj - Alarm to najskuteczniejsze zabezpieczenie i ochrona domu, mieszkania i firmy.

 

NAPAD,  ZAWAŁ SERCA itp. 

Mały  breloczek  z  przyciskiem  umożliwi  Ci  natychmiastowe  wezwanie  pomocy!

  • Coraz częściej  mają  miejsce  przypadki  brutalnych  napadów, także na ludzi niezamożnych. Mały breloczek z przyciskiem wysyłającym sygnał o napadzie zapewni Ci w każdej chwili możliwość wezwania pomocy. Możesz też w swoim telefonie przycisnąć przycisk zaprogramowany na wysyłanie wezwania pomocy do naszej sieci, nie musisz nic mówić - nasz system automatycznie rozpozna skąd wysłano wezwanie.  

  • Rozwiązanie  to   ma   zastosowanie   również   w   przypadku   wystąpienia   nagłego zagrożenia życia przez zawał serca itp. Chory często w takich sytuacjach nie ma siły wybrać odpowiedni numer, zaczekać na połączenie i powiedzieć gdzie, co i komu się stało. Z reguły jednak jest w stanie przycisnąć przycisk Sieci Życia® w breloczku, który nosi przy sobie lub ma zaprogramowany w telefonie i tym samym natychmiast wezwać pomoc.  

  • Do korzystania z Sieci Życia® można też wykorzystywać występujące na rynku urządzenia (różnego typu opaski z przyciskiem SOS, centralki itp.) dedykowane dla seniorów. Należy tylko przed zakupem skonsultować z nami czy dane urządzenie jest w stanie wysłać sygnał alarmowy.
Zadbaj o to, żeby Twoi bliscy już nigdy nie byli pozostawieni sami sobie.
 
 UWAGA

Osoby w trudnej sytuacji materialnej, których nie stać na zakupienie zestawu z breloczkiem do natychmiastowego wzywania pomocy, mogą zwrócić się do Sztabu Ratownictwa SKSR o nieodpłatne wyposażenie ich w taki sprzęt.

POŻAR

Natychmiastowe wykrycie pożaru daje możliwość stłumienia ognia w zarodku i zapobiega powstaniu olbrzymich strat. W przypadku powstania pożaru w nocy, Ty i Twoi  bliscy mogą ulec zatruciu czadem. Warto się przed taką ewentualnością zabezpieczyć.

GAZ

Nigdy nie mamy pewności, że istniejąca w budynku instalacja gazowa jest w każdym miejscu w pełni szczelna. Zgromadzony gaz w piwnicy czy w mieszkaniu sąsiada może wysadzić w powietrze cały budynek. Systematycznie, co jakiś czas dochodzi do wybuchu ulatniającego się gazu. Zadbajcie o to, aby tym razem to nie był Wasz dom...